NOVINKA - Vázací bod s textilním okem TXP. Silný tam, kde na tom záleží.

Nový typ vázacího bodu s textilním okem pro ochranu citlivých povrchů břemen. Inovativní propojení dvou světů. TXP je prvním bodem kde se kombinuje základní tělo vázacího bodu vyrobené z oceli se speciálně vyvinutým textilním okem.

Přední německý výrobce vázacích prostředků, společnost RUD, vyvinul zcela nový vázací bod TXP s textilním okem pro výrobky a břemena, kde nesmí dojít k poškození jejich povrchů. Nebezpečí poškození drahých materiálů výrazně klesá, protože toto provedení vázacího bodu udržuje kovový vázací prostředek (např. řetěz) v bezpečné vzdálenosti.

Při přemísťování a manipulaci břemen s leštěným, lakovaným nebo chromovaným povrchem dochází často k jejich poškození vázacími prostředky jako jsou řetězy, ocelová lana, třmeny nebo háky. Důsledkem je v mnoha případech ztráta hodnoty, funkční poškození a odpovídající nákladné přepracování a opravy. S TXP lze těmto nechtěným následkům předejít. Vzhledem k tomu, že s povrchem přichází do kontaktu, kromě přišroubovaného základní těla, pouze textil, lze textilní oko v bezpečné vzdálenosti zavěsit přímo do háků vázacích zvedacích prostředků. Poškození povrchů tak lze do značné míry vyloučit. Lze tím také zabránit přístupu odlupujících se částic barvy do citlivých oblastí výrobku jako jsou například převodovky.

Kritickým bodem textilních vázacích prostředků je přechod z kovového oka na textil. Vlákna jsou citlivá na zauzlování, strukturální zlomy a jiné formy deformace. Rizikem jsou také příliš malé a nepříznivé poloměry ok. Hrozí tak nekontrolovatelné a nepředvídatelné snížení pevnosti a nosnosti. TXP přichází s hotovým řešením. Zcela nově vyvinutá konstrukce kovových ok s poloměry a přechody optimálně navrženými pro textilní oko. Všechny komponenty jsou vzájemně dokonale sladěny a celý systém byl intenzivně testován. Je tak zajištěn optimální přenos síly, který je šetrný k textilnímu oku a je zaručena plná nosnost

Pro textilní oka se používají vysoce moderní a vysoce výkonná vlákna. K dispozici jsou délky 0,5m nebo 1m. Šroub je vyroben z patentovaného materiálu ICE, který se vyznačuje vysokou maximální pevností a zvláště vysokou houževnatostí. Závity jsou k dispozici v M16, M20 a M24. Kromě toho tělo vázacího bodu disponuje kuličkovým ložiskem pro bezpečné a plynulé otáčení.

TXP vázací bod s textilním okem je zajímavým řešením pro řadu průmyslových odvětví jako je automobilový nebo letecký průmysl. Ale také lisovny, konstrukce turbín, výroba ložisek a převodovek nebo výroba forem. 

Dodavatelem vázacích bodů RUD pro Českou republiku je naše společnost Tesort spol. s r.o.. V případě zájmu nebo bližších informací se proto na nás neváhejte obrátit.

 

Jan Dragoun