Hydraulické patkové zvedáky

S rozvojem výrobních technologií se objevuje stále více požadavků na manipulační techniku, která umožňuje bezpečné zvedaní speciálních strojních systémů. 

 

Důraz je kladen především na bezpečnost,  vyváženost při zvedání a ochranu před otřesy dle specifik daného zařízení. Pro tyto účely společnost HTS navrhla a vyrobila sérii hydraulických patkových zvedáků typu ECO-Jack, s jejichž pomocí lze snadno a bezpečně manipulovat s břemeny o hmotnosti 3 000 – 50 000 kg. Hydraulické patkové zvedáky ECO-Jack jsou ideálním nástrojem pro zvedání těžkých břemen. Hydraulický zvedák ECO-Jack lze snadno umístit do stabilní pozice pod zařízení, případně upravit špičku zvedáku do ideální polohy a pomocí hydraulické pumpy zvednout břemeno. Dle rozměru zvedaného břemena je nutné zvolit počet zvedáků (s důrazem na jejích nosnost a váhu břemene). Nosnost samostatného hydraulického zvedáku je dle typu od 3 000 – 50 000 kg.  U vyšších nosností lze k zvedáku připojit externí hydraulické čerpadlo a provést synchronní zvedání více ECO-Jack zvedáků.

 Provedení hydraulických zvedáků ECO-Jack:

 •  jednočinná pumpa a patentovaná zvedací patka
 • možnost přeložení patky do požadované polohy
 • pákové ovládání hydraulického čerpadla pumpy
 • minimální vlastní hmotnost
 • přesně vyfrézovaná vodítka
 • odvzdušňovací ventil
 • silné otočné vzpěry
 • konektorové spojky pro vnější hydraulické hadice od 10t
 • hydraulické čerpadlo otočné do 225°
 • ruční ventil pro snadné ovládání a spouštění
 • od série XR s možnost připojení vnějšího čerpadla a dvojčinnou pumpou, která umožňuje 3x rychlejší zdvih

 

Společnost HTS uvedla na trh doposud pět základních typů patkových hydraulických zvedáků ECO-Jack. Jedná se o základní řadu ECO-Jack S, který je určený pro těžká břemena  s nosností od 3 000 kg – 25 000 kg. Dále o řadu ECO-Jack SX určený pro externí čerpadla s nosností od 6 000 kg – 25 000 kg. Řada SX má  kompaktní konstrukci (bez čerpadla), což snižuje jeho celkovou hmotnost až o 30%. Snadno se ovládá a obluhovat jej může i jedna osoba. Další z produktů série Eco Jack je řada XR s intergrovaným zpětným tlakem pro externí čerpadla, díky kterému lze snadno urychlit proces zvedání. Nosnost této řady je 4 500 kg – 50 000 kg. Patkové zvedáky Eco-Jack se série G jsou nacházejí uplatnění při zvedání zařízení jako je například vysokozdvižné vozíky nebo elektrické ruční vozíky. Nosnost je 5000 kg – 10 000 kg. Posledním z řady zvedáků Eco jack jsou vzduchové vaky Eco-Jack Air, které jsou určeny pro zvedání břemen o nosnosti od 1 000 kg – 42 000 kg. Využití nacházejí v provozech, kde není k břemenům dostatečný přístup.

V případě zájmu nebo bližších informací týkajících se produktů Eco Jack, se neváhejte obrátit na našeho produkt manažera Jinřicha Špeila, který se s Vámi podívá na nejvhodnější řešení.