MagnumForce Green - Silný, bezpečný a udržitelný

S MagnumForce Green nastavuje SpanSet nové standardy ve zvedacích technologiích z hlediska bezpečnosti a povědomí o životním prostředí.

Odolná nekonečná smyčka vytváří výrazně nižší uhlíkovou stopu zpracováním vysoce výkonných vláken na biologické bázi. Přesto MagnumForce Green optimálně splňuje různorodé požadavky celé řady průmyslových odvětví a pokrývá celou škálu aplikací. Osvědčené konstrukční prvky a inovativní, vysoce výkonné materiály, byly optimálně sladěny a znovu zkombinovány. Výsledek: maximální bezpečnost a optimální manipulace doplněná vědomou udržitelností v každém procesu zvedání.

Výhody

UHMWPE na biologické bázi

Tkanina MagnumForce Green se skládá z vysoce výkonného vlákna na biologické bázi, které výrazně snižuje CO2 stopu nekonečné smyčky a tím i CO2 stopu každého jednotlivého procesu zvedání. Polyetylen s ultravysokou molekulovou hmotností (UHMWPE) má také vyšší pevnost než polyester. To znamená, že pro smyčky se stejnou nosností je potřeba méně materiálu, díky čemuž je MagnumForce Green udržitelnější, kompaktnější a lehčí.

LCP textilní výztuha v ochranném obalu

Textilní drátěná výztuha z LCP v ochranném obalu je velmi odolná a chrání smyčku před roztržením a poškozením. To znamená, že MagnunForceGreen je vhodný i pro nejdrsnější provozní podmínky.

O 60% lehčí

než běžné polyesterové smyčky. To usnadňuje manipulaci a přepravu. Průmyslové vozíky pro přepravu a zavěšení nejsou nutné. Zrychlení procesu šetří čas a peníze.

 

 

Optimalizovaná tloušťka pramene

Závěs lze použít na užší poloměry a zapadne do malých jeřábových háků, aniž by se mačkal a poškozoval. Výhoda: Žádná složitá instalace ochranných návlkeů, širší rozsah použití, méně chyb při aplikaci.

Transpondér RFID

na štítku umožňuje snadnou elektronickou evidenci a zaznamenání výsledků a dokumentaci revizních kontrol.

Schopnost plavat

Díky tomu je MagnumForce Green ideální pro použití na vodě, na moři: lze jej snadno získat zpět, pokud náhodou spadne do vody.

 

Kompatibilita se třmeny

V kombinaci s MagnumForce Green ještě více zvyšují bezpečnost při stejné nosnosti. Ověřeno ve spolupráci s BGHM.

MagnumForce Green – certifikovaná bezpečnost.

Náš dodavatel, nizozemská společnost DSM, je jediným výrobcem na světě, který prodává udržitelnou přízi pod značkou bio-based Dyneema®fiber. Tato příze je certifikována podle ISCC (International Sustainability and Carbon Certification).

V testu odolnosti byl MagnumForce Green zatížen 20 000krát na svou nosnost, což ověřilo nejlepší konstrukci tkaniny. Indikace dlouhé životnosti a tím i vysoké hospodárnosti.

Vhodnost použití MagnumForce Green byla testována společností DNV (Det Norske Veritas), jednou z předních světových certifikačních společností, a potvrzena mezinárodně uznávanou ověřovací zprávou.

Náš výrobní standard znamená, že každý z našich produktů musí více než splňovat požadavky norem a směrnic. MagnumForce Green musel projít náročnými testy a zkouškami v souladu s výrobním standardem Spanset a obstál v nich na výbornou.

Dodavatelem textilních vázacích prostředků od výrobce Spanset na českém trhu je naše společnost Tesort spol. s r.o.. V případě zájmu nebo dotazů se proto na nás neváhejte obrátit.

Jan Dragoun