Řetězové vázací prostředky v pevnostní třídě 10 a 12

ICE řetězy jsou vyrobeny ze speciálního patentovaného materiálu, mají vysokou tvrdost a odolnost.

Řetězové vázací prostředky firmy RUD zaručují bezpečnost během zdvihání a manipulace s břemeny po mnoho desetiletí. RUD neustále vyvíjí nové konstrukční typy jednotlivých dílů vázacích prostředků a využívá kvalitnější materiály, které zlepšují jednotlivé technické parametry řetězů a jejich komponentů. Společnost RUD je prvním výrobcem, který získal certifikaci a uvedl na trh vázací řetězy v pevnostní třídě 10 (VIP) a také v pevnostní třídě 12 (ICE).

Vázací řetězy a jejich komponenty jsou samozřejmě v souladu s normami ČSN EN 818 a ČSN EN 1677 v jejich platném znění. Stavebnicový systém umožňuje jednoduché sestavení řetězového vázacího prostředku a výměnu jednotlivých dílů.

Díky výborným mechanickým vlastnostem materiálu a konstrukci komponentů jsou VIP a ICE řetězové vázací prostředky vhodné do celé řady průmyslových odvětví a vynikají zároveň dlouhou životností.

Vázací řetězy v pevnostní třídě 10 (VIP)

Vázací řetězové prostředky v pevnostní třídě 10 mají při stejném průměru řetězového článku až o 30% vyšší nosnost než vázací prostředky v základní třídě 8.

VIP řetězy jsou vyrobeny z CrNiMo oceli a díky speciálnímu tepelnému zpracování mají vysokou houževnatost i při vysoké pevnosti materiálu.

Jasným charakteristickým znakem je nezaměnitelná růžová barva, která je zároveň indikátorem tepelného zatížení. Bez redukce nosnosti jsou řetězy odolné teplotám -40° C až 200° C, s redukcí nosnosti až do 380° C.

Vázací řetězy jsou k dispozici v průměrech 4 – 28 mm, s nosnostmi v rozmezí od 0,63t až 126t.

Průměry řetězů 16, 20, 22 a 28 mm v pevnostní třídě 10 zcela nahrazují průměry 18, 22, 26 a 32 mm v základní třídě 8. Menší rozměry tak znamenají snížení celkové hmotnosti vázacího prostředku.

Vázací řetězy v pevnostní třídě 12 (ICE)

Vázací řetězové prostředky v pevnostní třídě 12 mají při stejném průměru řetězového článku dokonce až o 60% vyšší nosnost než vázací prostředky v základní třídě 8. To v praxi umožňuje použití menšího průměru řetězu při zachování požadované nosnosti a výsledné snížení hmotnosti vázacího prostředku až o 30%.

ICE řetězy jsou vyrobeny ze speciálního patentovaného materiálu, mají vysokou tvrdost a odolnost proti vodíkovému křehnutí (podobně jako VIP řetězy). Jsou odolné vůči vzájemnému vymačkávání řetězových článků. V těžkých provozech vynikají ICE řetězy především odolností proti ohybu řetězových článků přes hranu břemene.

Speciální prášková purpurová barva je zároveň indikátorem tepelného zatížení. Bez redukce nosnosti jsou řetězy odolné teplotám -60° C až 200° C, s redukcí nosnosti až do 300° C.

Vázací řetězy jsou k dispozici v průměrech 4 – 16 mm, s nosnostmi v rozmezí od 0,8t až 26,5t.

Společnost Tesort spol. s.r.o. je výhradním zástupcem firmy RUD pro Českou republiku. S požadavky na vázací řetězy a jejich komponenty v pevnostních třídách 10 a 12 se na nás můžete s důvěrou obrátit.

Jan Dragoun